+38 (0472) 50-54-00,
+38 (093) 971-27-71

Позвонить по Skype

ул. Небесной Сотни, 30 Украина, г. Черкассы
of@ankvartal.com.ua, ankvartal@ukr.net

Каталог недвижимости

ПОДАТКИ ПРИ ОПЕРАЦІЯХ З НЕРУХОМІСТЮ

Проводячи будь-які операції з нерухомістю слід пам’ятати, що ви зобов’язані сплатити податки. Види і розміри податків установлені законодавством України.

В цій статті будемо розглядати види податків, які стосуються купівлі-продажу нерухомості.

            Податки сплачують обидві сторони і продавець і покупець.

            Для продавця існують такі види:

1)      Якщо продавець є власником майна більше трьох років, то він має заплатити 1% держмита;

2)      Якщо нерухомість знаходиться у власності менше 3-х років, то крім держмита потрібно ще заплатити податок на дохід у розмірі 5% і військовий збір в розмірі 1,5%

 

            Ці ж самі податки мають сплачуватися при продажу за звітний період двох і більше об’єктів нерухомості. В цьому випадку такі податки сплачуються вже  при продажу другої і всіх інших продажів.

            В таких самих ситуаціях нерезиденти України мають сплатити 1% держмита від вартості нерухомості, податок на прибуток фізичних осіб 15% і військовий збір у розмірі до 1,5%.

            Для покупця:

            В законі України про податки указано, що покупець житлової нерухомості зобов’язаний сплатити 1% від вартості в Пенсійний фонд України. Такі норми установлені  як для громадян України так і для нерезидентів. Внесок у Пенсійний фонд не сплачується тільки якщо майно отримане в дарунок або оформлений договір по життєвого утримання.

            При домовленості продавця і покупця податки можуть сплачуватися як пополам так і однією із сторін.

            В Україні існують пільги при сплаті податків установлені Кабінетом міністрів. На пільги мають право такі категорії громадян:

-          Інваліди Великої Вітчизняної Війни, сім’ї військових і зниклих безвісти;

-          Інваліди 1-ї та 2-ї групи;

-          Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС.

            Якщо і продавець і покупець входять в одну з пільгових категорій громадян, то вони мають право обоє не сплачувати податки. Та якщо пільгову категорію має тільки одна сторона, то це не означає, що інша сторона може не сплачувати податки.